English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

همایش بزرگداشت هفته ملی جمعیت شهرستان ماکو

همایش بزرگداشت هفته ملی جمعیت شهرستان ماکو

همایش " سهم من از جوانی ایران " در شهرستان ماکو  برگزار گردید .

در مورخه 30 اردیبهشت ماه و در هفتمین روز از بزرگداشت هفته ملی جمعیت " همایش سهم من از جوانی جمعیت " با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ، مسئولین ادارات و نهادهای مختلف  شهرستانی و جمعی از پرسنل ادارات مرتبط و رابطین و سفیران سلامت فعال در مرکز بهداشت ماکو در محل کانون امام علی ( ع ) برگزار شد .

دکتز صمدی افشار مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از حضور مدعوین همایش به تبیین سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری به نقش جمعیت در پیشبرد اهداف و توسعه ی کشور پرداخت و با ارائه آمار جمعیتی شهرستانی و مقایسه وضعیت ایران با کشورهای دنیا ، لزوم توجه به فرزند آوری را امری ضروری دانست و افزود : همه نهادها و دستگاهها باید در کنار حوزه بهداشت و درمان در اجرای قانون جوانی جمعیت تلاش نمایند. .

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرستان نیزبا تشکر از برگزار کنندگان همایش ، با اشاره به احادیث و روایات به اهمیت ازدواج جوانان و تشکیل خانواده و فرزند آوری پرداخت .

نادر کاظمی فرماندار ماکو نیز در این همایش با اشاره به سیاستهای اشتباه کنترل موالید در دهه های گذشته ، اهمیت ازدواج و فرزند آوری را یاد آور شد و اظهار داشت : برای اقناع مسئولان و مردم نسبت به بحران جمعیت ،باید از رسانه ها و صداو سیما کمک گرفت و همه نهادها و دستگاهها باید در کنار حوزه بهداشت و درمان در اجرای قانون جوانی جمعیت باشند و نسبت به رفع بحران جمعیتی احساس مسئولیت کنند .

در پایان این مراسم از یک پزشک متخصص زنان به عنوان پیشگامان فرزند آوری ، جمعی از فعالین در عرصه جمعیت و خانواده  و همچنین از تعدادی از خانواده چند قلو زایی تقدیر بعمل آمد . 


١٢:٤٩ - 1402/02/31    /    شماره : ٥٣١٣٠    /    تعداد نمایش : ٥٣خروج