English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

ستاد هماهنگی پیشگیری از بیماری کرونا با حضور فرماندار جدید

 

ستاد هماهنگی پیشگیری از بیماری کرونا با حضور فرماندار جدید

بیست و ششمین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست فرماندار جدید در شهرستان ماکو تشکیل یافت .

صبح پانزدهم دیماه ، بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان و با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو و دبیر ستاد و مسئولین ادارات و نهادهای ذیربط در محل فرمانداری برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان و دبیر ستاد مقابله با کرونا ویروس ضمن تقدیر و تشکر از همکاری بسیار خوب کلیه مسئولین ادارات شهرستانی و مشارکت خوب مردم در جهت  نیل به وضعیت ثبات شهرستانی از نظر ابتلا به بیماری ، و اعلام آخرین وضعیت بیماری در شهرستان اظهار داشت : نرخ رشد شهرستان در حال حاضر حدود 2 درصد می باشد .

دکتر صمدی افزود : در حال حاضر نگرانی مسئولین سلامت از بابت عادی انگاری موضوع در بین شهروندان و احتمال شیوع موج جدید در شهرستان با توجه به تجربه تلخ مهر و آبانماه اخیر می باشد و خواستار تدوام همکاری ادارات جهت بهتر شدن وضعیت کنونی ویا ثبات وضعیت شد .

دکتر صمدی جلوگیری از تجمعات در آرامستان شهرستان ماکو را از مصوبات جلسه قبلی اعلام داشت و عدم تغییر وضعیت این مکان را از دغدغه های مهم مسئولین  شبکه بهداشت و درمان عنوان کرد .

مدیر شبکه گفت :  وضعیت کنونی بیماری با آرامش اول سال بسیار فاصله داشته و متاسفانه در حال حاضر مردم تمایل برای حضور به مراکز تشخیص کرونا کمتری دارند که این خیلی نگران کننده است و در صورت وقوع موج جدید به مراتب شدیدتر از مراتب قبلی خواهد بود .

علی محمدی ایروانلو فرماندار جدید ماکو و رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان پس از استماع گزارش دبیر ستاد و بیان اقدامات توسط دستگاههای مجری ، ضمن تقدیر از اقدامات بسیار خوب اعضاء ستاد در طی ده ماه گذشته و زحمات شبانه روزی کادر درمان ، با تأکید بر اینکه تمامی فعالیتها و اقدامات در حوزه های مختلف در شهرستان باید در چارجوب دستورالعملها و مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا باشد خاطر نشان کرد :تا زمانی که بیماری منحوس کرونا ریشه کن نگردیده است باید زمینه حساس سازی مردم نسبت به هشدارهای بهداشتی و جلوگیری از عادی انگاری با ایده های جدید و برنامه های جدید اقناع سازی لازم صورت گیرد تا افکار عمومی بداند که خطر در کمین است . فرماندار ادامهع داد : محدودیتهای قبلی تصویبی همچنان اجرا خواهد شد و بازدیدهای مشترک از اصناف و ادارات تشدید گردیده و مظارتها سفت و سخت اجرا شود و جذب مشارکتهای مردم و حساس سازی در اولویت برنامه ها قرار گیرد .  

وی با اشاره به تأثیرات قابل توجه اجرای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کنترل و کاهش میزان مبتلایان و فوتی های کرونایی خاطر نشان ساخت : اطلاع رسانی مستمر و همکاری مردم با مسئولین می تواند به موفقیت هرچه بیشتر این طرح کمک کند .١١:١٧ - 1399/10/16    /    شماره : ٣٤٩٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج