English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

کارگاه تغذیه در سنین مدرسه

کارگاه تغذیه در سنین مدرسه

مراقبین سلامت ، کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای ، بیماریهاو بهورزان   آموزشهای لازم در خصوص تغذیه در سنین مدارس دریافت نمودند .

با عنایت به آغاز سالتحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و لزوم ارتقاء سلامت دانش آموزان ، کارکاه تغذیه در سنین مدارس در مورخه یازدهم و هیجدهم مهرماه با حضور مراقبین سلامت و کارشناسان شاغل در واحد بهداشت محیط و حرفه ای و بیماریها و بهورزان در دو روز مجزا در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به اهداف جلسه اظهار داشت : با توجه به روند افزایش چاقی در همه گروههای سنی در کشور و تأثیر آن به عنوان یک عامل خطر جهت بروز بیماریهای قلبی و عروقی و دیابت ، برخی از انواع سرطانها و بیماریهای مفصلی و استخوانی ، پیشگیری و کنترل آن بیش از پیش اهمیت یافته است .

دکتر صمدی تغذیه و الگوی مصرف غذایی را یکی از عوامل مهم در بروز بیماریهای غیرواگیرعنوان کرد و افزود: فرهنگ سازی و اصلاح الگوی تغذیه جامعه توسط شما همکاران عزیز ، جهت کنترل این معضل بهداشتی حائز اهمیت بسیاری است و با برنامه ریزی دقیق و منظم در مدارس می بایستی نسبت به آگاهسازی و تربیت نسل جوان و آینده سازان مملکت اقدام نمود، به این علت که سنین مدرسه برای تغییر عادات غلط ، تغییر رفتار سن مناسبی می باشد و دانش آموزان تأثیر پذیر تر هستند .  

وی ادامه داد : با توجه به مشاهده اختلالات رفتاری مابین دانش آموزان از جمله کاهش مصرف سیگار و مواد مخدر بدلیل حس کنجکاوی در نوجوانان ، تقویت برنامه سفیران سلامت دانش آموزی و استفاده از پتانسیل دانش آموزان جهت آموزش از طریق همنوعان و همسالان ( همیاران بهداشت ) منجر به تغییر نگرش دانش آموزان و اولیاء خواهد بود .

باقرپور کارشناس تغذیه نیز در خصوص موضوعات آموزشی با عناوین سوءتغذیه و تأثیر آن بریادگیری ، اصول تغذیه صحیح و گروههای غذایی ، نیازهای تغذیه ای در سنین مدرسه و پایش رشد در سنین مدرسه و برنامه غذایی نوجوانان مطالب مبسوطی ارائه داد و به پرسشهای حاضرین در این راستا پاسخ داد .

پاسبانی کارشناس واحد سلامت نوجوانان ، جوان و مدارس با اشاره به بازگشایی مدارس و لزوم حضور همکاران در مدارس به ویژه نظارت بر پایگاههای تغذیه سالم ، اهم برنامه های پیش بینی شده جهت اجراء در مدارس را  ارائه داد و انتظارات مورد نظر را از همکاران را خواستار شد .

 


١١:٠٦ - 1397/07/19    /    شماره : ٢٠٩١٠    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج