English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

دومین کمیته ارتقاء سلامت جوانان در ماکو

دومین کمیته ارتقاء سلامت جوانان در ماکو

کمیته سلامت جوانان با حضور ادرات در گیر در برنامه در شبکه بهداشت و درمان ماکو برگزار گردید .

به مظور تأمین و ارتقاء سلامت جوانان ، کمیته ارتقاء سلامت جوانان با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان و نمایندگان برخی از ادرات درگیر در برنامه من جمله اداره تربیت بدنی کمیته امداد حوزه های علمیه نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران ، کارشناس سلامت جوانان و نوجوانان و مدارس ، کارشناس سلامت روان ستاد شبکه در مورخه چهاردهم شهریور ماه در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ضمن بیان اهداف جلسه اظهار داشت : با توجه به اینکه حدود 20 درصد از کل جمعیت کشور را جمعیت جوان به خود اختصاص داده است و از سویی عوامل خطر محیطی تهدید کننده سلامت آنان روند رو به رشدی دارد ، بنابر این تأمین و ارتقاء حفظ سلامت آنان از ابعاد جسمی ، روانی ،اجتماعی و بویژه معنوی بسیار ضرورت دارد .

دکتر صمدی ضمن تشریح عومل محیطی خطرزا افزود : به دلیل چند بعدی بودن عوامل تعیین کننده سلامت جوانان سازمان بهداشت به تنهایی قادر به تأمین سلامت جوانان نمی باشد و نیازمند مشارکت و حمایت همه دانشگاهها و سازمانهای مربوطه و ذینفع می باشد .

در ادامه جلسه پاسبانی کارشناس سلامت جوانان و نوجوانان و بهداشت مدارس برنامه های مورد اجرایی از جمله ارزیابی سلامت دانشجویان جدید الورود دانشگاهها طلاب حوزه های علمیه و نیروهای نظامی و انتظامی و سایر گروههای جمعیت جوان بیان کرد ، و یوسف زاده کارشناس سلامت روان در خصوص دلایل و برنامه های پیشگیری از خودکشی سخنانی ارائه نمود .

مطالبی از جمله ارتقاء اطلاعات پایه جوانان در زمینه اولویتهای سلامت با گسترش برنامه خودمراقبتی ،  ارتقاء سلامت روانی اجتماعی و معنوی جوانان ، آگاهسازی خانواده ها ، اطلاع رسانی در مورد پیشگیری از خودکشی از مهمترین موضوعات و مباحثی بودند که از سوی حاضران پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت .

 


٠٩:٠٥ - 1397/06/17    /    شماره : ٢٠٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج