English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

آموزش خود مراقبتی و سلامت روان در ماکو

آموزش خود مراقبتی و سلامت روان در ماکو

کارگاه دوروزه خودمراقبتی در سلامت روان جهت کلیه کارشناسان واحدهای مختلف و مراقبین سلامت شاغل در ستاد شبکه بهداشت و درمان ماکو بر گزار گردید .

با هدف بالا بردن سطح علمی پرسنل بهداشتی شاغل در مرکز بهداشت ماکو  ، کارگاه آموزشی دو روزه خودمراقبتی به مدت چهار روز برای دوگروه مجزا با حضور کارشناسان و مراقبین سلامت شاغل در مراکز جامع خدمات سلامت  در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

دکتر صمدی سرپرست مرکز بهداشت ماکو ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای همکاران در جهت پیشبرد اهداف بهداشتی و ارتقاء شاخصهای بهداشتی افزود : با اجرای برنامه ملی خود مراقبتی و جذب و آموزش سفیران سلامت فردی و سازمانی و ارتقاء سطح علمی جامعه در راستای مسائل سلامت و پیشگیری از بیماریها ، می توان در جهت صرفه جویی اقتصادی گام برداشت و بار مالی بوجود آمده در این خصوص را کاهش داد .

دکتر صمدی ادامه داد : با عنایت به اینکه بیماریهای روانی ، پایه و زمینه ایجاد تمام بیماریهاست ، بنابراین با آگاهسازی مردم وبالا بردن سطح علمی افراد جامعه و  ایجاد رغبت جهت مشارکت مردم در برنامه های بهداشتی می توان از پیدایش و بروز بیماریها پیشگیری نمود  .

در ادمه کارگاه سرفصلهای آموزشی از قبیل مروری بر برنامه خودمراقبتی ، خودمراقبتی در افسردگی ، خودکشی ، آسیب های فضای مجازی ، اختلال سایکلوز و افسردگی پس از زایمان و مهارتهای فرزندپروری ، ارتباطی و مدیریت خشم و استرس موضوعاتی بودند که آموزشهای لازم توسط کارشناسان مربوطه ارائه گردید .

گفتنی است دور اول این کارگاه در تاریخهای دوازده و سیزده تیر ماه برگزار گردید و دور دوم نیز در شانزده و هفده تیر ماه برگزار خواهد شد .

 


١٢:١١ - 1397/04/14    /    شماره : ١٩٥٨٧    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج