English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش قهرمانزاده مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

مشارکت در کار خیر یک توفیق الهی است

مشارکت در کار خیر یک توفیق الهی است

حجت الاسلام رنجبری رئیس مجمع شورای خیرین و امام جمعه شهرستان ماکو این مطلب را در همایش خیرین عرصه سلامت بیان کرد .

امام جمعه ماکو در همایش خیرین عرصه سلامت منطقه آزاد ماکو با اشاره به اهمیت احسان و نیکوکاری ابراز داشت : این آئین ، یک آئین قرآنی است چرا که در قرآن تاکیدات بسیاری به امر بخشش و نیکوکاری شده است .

حجت الاسلام ایوب رنجبری افزود : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و جانفشانی شهداء امروز شاهد دستاوردهای عظیمی در کشور بخصوص در منطقه آزاد ماکو هستیم که در مسیر بالندگی و رشد و توسعه گام نهاده و این حرکت برای ادامه همچنان نیازمند یاری مردم است .

وی با اشاره به این که خیرین ، مجاهدین فی سبیله الله هستند اظهار کرد : در قرآن کریم هر کجا سخن از جهاد به میان آمده ، خداوند از اموالهم و انفسهم یاد کرده که نشان می دهد بخشی از مجاهدت در راه خدا به بخشش مال ، ثروت و ثمرات زندگی بستگی دارد .

وی بیان  کرد : دست خدا با جماعت است و هرکجا که دست همگان به یاری نیازمندان دراز شده ، خداوند نیز در آن کار همراهی نموده و به آن برکت بخشیده است .

دکتر خلیفه السادات سلطانی  پزشک متخصص  طب فیزیکی و توانبخشی سخنران بعدی همایش بودند که  با اشاره به راه اندازی جدید  تخصص  طب فیزیکی و توانبخشی و تخصص پوست ومو در شهرستان ماکو و  ضمن تشریح کامل موضوع ، به نبود امکانات در حیطه شغلی این دو تخصص اشاره کرد و افزود : مردم منطقه برای درمان به مرکز استان یا شهرهای همجوار مثل تبریز سفر می کنند و در این منطقه آزاد ،  خود مردم منطقه ، محروم از داشتن طب فیزیک بودند که با یاری شما عزیزان و خیرین محترم انشالله به زودی شاهد رونق و پیشرفت وضعیت درمانی و توریست درمانی در منطقه خواهیم بود .

در ادامه همایش غلامرضا عزیزی نماینده خیرین سلامت و عضو فعال شورای خیرین در این آئین به تاریخچه تشکیل مجمع شورای خیرین اشاره کرد و  گفت : از سال 93 همزمان با تشکیل مجمع خیرین عرصه سلامت شهرستان ماکو ، پروژه احداث بخش دیالیز  در زمینی به مساحت 500 متر مربع در 6 طبقه پی ریزی گردیده که هر طبقه 435 متر مربع با زیر بنای 2 هزار و 258 متر مربع است که توسط خیرین ماکویی آغاز شد و در حال حاضر ، طبقات اداری و تشخیص سرطانی با حمایت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه آماده گردیده ، منتهی ساختمان دیالیز برای تکمیل  شده نیاز به یاری و کمک مالی شما خیرین محترم می باشد  .

غلامرضا  عزیزی ضمن بیان خلاصه گزارشی از روند اجرای کرد : در حال حاضر این ساختمان از 65 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که در احداث آن تمامی خیرین زحمات زیادی را متقبل شده اند .

در پایان همایش از یازده خیر شهرستان ماکو که ارقام بالای ده میلیون به خیریه درمانی بیمارستان فجر اهداء نموده بودند با اهداء لوح سپاس و هدایایی از طرف شبکه بهداشت و درمان ماکو تجلیل شد و همچنین ضمن صرف شام با اهداء  لوح سپاسی از سوی سازمان منطقه آزاد ، از کلیه خیرین و نیکوکاران عرصه سلامت شهرستانهای ماکو ، شوط و پلدشت تجلیل شد .

 


٠٨:١٩ - 1396/10/14    /    شماره : ١٧٣٣٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج